XVI Niedziela Zwykła

XVI Niedziela Zwykła
  • Wszystkim, którzy wybierają się jeszcze na urlopy, życzymy miłego odpoczynku, przypominając o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. Pozdrawiamy serdecznie Gości nawiedzających naszą Katedrę.
  • Zapraszamy dzisiaj o godz. 18.00 na nabożeństwo do św. Rity połączone z błogosławieniem róż, a po nabożeństwie, o godz. 18.30 Msza św. w intencjach zbiorowych.
  • W przyszłą niedzielę 29 lipca o godz. 9.00 odbędzie się w naszej Katedrze nabożeństwo rozpoczynające XXVI Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Po udzielonym błogosławieństwie, pątnicy wyruszają na pielgrzymkowy szlak. Ostatnie spotkanie organizacyjne dla grupy legnickiej odbędzie się 25 lipca – godz. 18.30 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy.
  • Przypominamy, że do przyszłej niedzieli można przekazać pielgrzymom intencje, które będą omadlane w czasie pielgrzymki i potem złożone przed Obrazem Jasnogórskim. Zapisane na kartkach intencje wkładamy do specjalnie przygotowanych kopert, które znajdują się przy ołtarzu Św. Antoniego i wrzucamy do skrzynki lub przynosimy do zakrystii.
  • Wszystkich, którzy nie mogą pielgrzymować, zachęcamy do udziału na sposób duchowy. Każdy z uczestników tej grupy otrzyma książeczkę pielgrzyma z rozważaniami na każdy dzień oraz pamiątkowy znaczek. Spotkania Grupy duchowego uczestnictwa, będą odbywać się w naszej Katedrze każdego dnia w czasie trwania pielgrzymki po Mszach Świętych wieczornych od 29 lipca do 6 sierpnia! Serdecznie zapraszamy!
  • W środę obchodzimy wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona podróżujących. Z tej okazji w przyszłą niedzielę zapraszamy do modlitwy za wszystkich kierujących pojazdami mechanicznymi i za użytkowników dróg. Po Mszy Św. o godz. 13.00 pobłogosławimy kierowców i ich pojazdy /samochody, motocykle, rowery, / które będzie można zaparkować na placu przed Katedrą.
udostępnij

Warto również zobaczyć