Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą
 • Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. W związku z tym dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i katechetów oraz rodziców zapraszamy na Mszę św. dzisiaj, o godz. 11.30. Pierwszoklasistom pobłogosławimy przybory szkolne. 
 • Od dzisiaj powracamy do sprawowania w Katedrze coniedzielnej Liturgii Godzin: o 7.00 zapraszamy na jutrznię, a o 18.00 na nieszpory. 
 • Dzisiaj po Mszy św. o 13.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. 
 • Od jutra kancelaria parafialna będzie czynna jak przed wakacjami, tj. w poniedziałek, wtorek, czwartek od 16.00 do 17.00 i w środę, piątek oraz sobotę od 10.00 do 11.00. 
 • W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30. 
 • W sobotę obchodzimy w liturgii Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. 
 • W najbliższą niedzielę o 16.00 sprawujemy w Katedrze dodatkową Mszę św. w klasycznym rycie rzymskim, czyli trydenckim. 
 • Po wakacyjnej przerwie powracamy w Katedrze do adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od 13.00 do 15.00, zakończonej koronką do Bożego Miłosierdzia oraz w soboty od 10.00 do 12.00 
 • W młodym wieku pojawia się wiele pytań dotyczących Pana Boga, wiary Kościoła; człowiek poszukuje własnej tożsamości, grupy własnych rówieśników z którymi mógłby przebywać. W związku z tym zapraszamy młodzież w wieku 15 -19 lat na pierwsze powakacyjne spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży KADOSZ, które odbędzie się w najbliższy piątek, o godz. 19.30 w domu parafialnym. 
 • Dnia 6 października w Warszawie odbędzie się wydarzenie pod hasłem „Stadion Młodych”, gdzie spotka się ponad 50 tysięcy młodych ludzi z całej Polski, by wspólnie przezywać swoją wiarę poprzez słuchanie konferencji, koncertów, a także poprzez zabawę i konkursy. Zapraszamy młodzież, studentów oraz osoby pracujące, w wieku 15-35 lat, do wspólnego wyjazdu z Legnicy. Koszt wyjazdu wraz z biletem wstępu to 90 zł. Szczegółowych informacji udziela ks. Robert. 
 • Od miesiąca trwa II etap remontu kaplicy pod wieżą gotycką Katedry, którą przygotowujemy na kaplicę wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. 
 • Przygotowujemy się także do wydania przewodnika po Katedrze. Tekst jest już gotowy. W związku z tym zwracamy się o pomoc do polonistów, którzy podjęliby się sprawdzenia tekstu. 
 • W najbliższą sobotę odbędzie się autokarowa pielgrzymka rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach. Niestety nie ma już wolnych miejsc. Rodziny, które zgłosiły swój udział zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
   

INFORMACJE KATECHETYCZNE:

 • Przypominamy, że przygotowanie dzieci do I Komunii Św. rozpoczyna się w klasie I szkoły podstawowej. Dzieci odbywają trzyletnie przygotowanie, podobnie jak młodzież do bierzmowania. Zatem apelujemy do zainteresowanych rodziców, żeby w odpowiednim czasie (tzn. w klasie pierwszej) zechcieli zgłosić wolę przystąpienia dziecka do I Komunii św. (chodzi tu o tzw. zapisy dziecka). Każde opóźnienie zapisania dziecka skutkuje przesunięciem I Komunii św. o jeden rok.
 • Rozpoczynający się nowy rok szkolny to kolejny etap formacji w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania. Przypominamy młodzieży o comiesięcznej spowiedzi, w pierwszy piątek miesiąca, cotygodniowej Eucharystii oraz o spotkaniach pogłębiających wiarę i relację z Panem Bogiem. Spotkania z Rodzicami odbędą się w najbliższym czasie. W przyszłym tygodniu podamy dokładny harmonogram spotkań.

_______

W naszej wspólnocie serdecznie witamy diakona Tomasza Piątkowskiego, który został skierowany do Katedry na miesięczną praktykę. Diakona polecamy serdecznej modlitwie, zwłaszcza Jego ostatnie przygotowania do przyjęcia święceń prezbiteratu w przyszłym roku.

 

 

udostępnij

Warto również zobaczyć