XXII Niedziela Zwykła

 • Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. W związku z tym dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i katechetów oraz rodziców zapraszamy na Mszę św. z tej okazji w najbliższą niedzielę (10.09.), o godz. 11.30. Szczególne zaproszenie kierujemy do pierwszoklasistów, którym podczas Mszy św. pobłogosławimy przypory szkolne. Prosimy, by dzieci przyniosły tornistry ze sobą do kościoła.
 • Od dzisiaj powracamy do sprawowania w Katedrze coniedzielnej Liturgii Godzin: o 7.00 zapraszamy na jutrznię, a o 18.00 na nieszpory.
 • Dzisiaj po Mszy św. o 13.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 • Od jutra kancelaria parafialna będzie czynna jak przed wakacjami, w poniedziałek, wtorek, czwartek od 16.00 do 17.00 i w środę, piątek oraz sobotę od 10.00 do 11.00.
 • W najbliższą niedzielę o 16.00 sprawujemy w Katedrze dodatkową Mszę św. w klasycznym rycie rzymskim, czyli trydenckim.
 • W piątek obchodzimy w liturgii Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zapraszamy wszystkich na Mszę św. zwłaszcza o g. 18.30, podczas której, w nawiązaniu do 100 – lecia objawień Fatimskich i listu Episkopatu Polski, nastąpi akt oddania naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Przed Mszą św. od 17.00 do 18.30 będzie dla wszystkich okazja do spowiedzi, również dla dzieci
  i młodzieży, którzy rozpoczęli nowy rok szkolny.
 • Po wakacyjnej przerwie swoje cotygodniowe spotkania rozpoczyna Duszpasterstwo Młodzieżowe KADOSZ. Najbliższe spotkanie odbędzie się
  w piątek (8.09.) o g. 19.30 w domu parafialnym. Na spotkanie zapraszamy młodzież od klasy VII szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkół średnich. Czas spotkania z Panem Bogiem i drugim człowiek odbywa się poprzez adorację, spotkania filmowe, spotkania biblijne oraz dyskusje i ewangelizację. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy na stronie: kadosz.legnica.pl
 • Spotkanie całej Służby Liturgicznej, z wyjątkiem Szafarzy Komunii św., odbędzie się w najbliższą środę (6.09.) o 19.20 w Katedrze. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców oraz wszystkich chłopców, którzy w najbliższej przyszłości pragną służyć przy ołtarzu jako ministranci. Informacji udziela ks. Mateusz.
 • Spotkanie dla Szafarzy Komunii św. odbędzie się w piątek w domu parafialnym.
 • Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na pomoc poszkodowanym w czasie ostatnich nawałnic. Zebraną kwotę 3.300 zł przekazaliśmy na konto Caritas.

 

INFORMACJE KATECHETYCZNE:

 • Rozpoczynamy kolejny rok formacji dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania. W związku z tym zapraszamy wszystkich Rodziców na spotkania, które odbędą się w domu parafialnym przy ul. Św. Piotra 2a
  w następujących terminach:

  • dla Rodziców uczniów klas ponadgimnazjalnych we wtorek – 5.09. o g. 19.30
  • dla Rodziców uczniów klas III gimnazjum w poniedziałek – 11.09. o g. 19.30
  • dla Rodziców uczniów klas II gimnazjum w czwartek – 14.09. o g. 18.00.
 • Jednocześnie informujemy, że w związku z reformą szkolnictwa oraz nowymi wskazaniami Episkopatu Polski przygotowanie do Bierzmowanie od tego roku szkolnego będzie się odbywało w klasach od VI do VIII szkoły podstawowej. Ze względu na to od przyszłej niedzieli do końca września rozpoczynamy zapisy na trzyletnie przygotowanie do Bierzmowania uczniów z klas VI szkoły podstawowej, którzy ten sakrament chcą przyjąć w klasie VIII oraz uczniów z klas VII szkoły podstawowej, których Bierzmowanie odbędzie się po 3-letniej formacji, czyli w klasie I szkoły średniej. Wszelkich szczegółowych informacji udziela ks. Robert od przyszłej niedzieli.
 • Przypominamy, że przygotowanie dzieci do I Komunii Św. rozpoczyna się w klasie I szkoły podstawowej. Dzieci odbywają trzyletnie przygotowanie, podobnie jak młodzież do bierzmowania. Zatem apelujemy do zainteresowanych rodziców, żeby w odpowiednim czasie (tzn. w klasie pierwszej) zechcieli zgłosić wolę przystąpienia dziecka do I Komunii św. (chodzi tu o tzw. zapisy dziecka). Każde opóźnienie zapisania dziecka skutkuje przesunięciem I Komunii św. o jeden rok.
 • Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się 14 września
  o godz. 19.30 w Katedrze. Na spotkaniu podamy termin I Komunii Św.
 • Przy okazji informujemy, że ks. Mateusz, odpowiedzialny za przygotowanie dzieci do I Komunii św. od tego roku podejmuje pracę katechetyczną w Szkole Podstawowej nr 10, co ułatwi kontakt z rodzicami dzieci należącymi do naszej parafii.
 • Podobnie jak w latach ubiegłych, zachęcamy do fundowania dzieciom z rodzin niezamożnych obiadów szkolnych i dziękujemy tym z Państwa, którzy podejmują się tego od wielu już lat. Informacji na ten temat udziela ks. Mateusz.

____________________________________________________________________

W naszej wspólnocie serdecznie witamy diakona Przemysława Milewskiego, który został skierowany do Katedry na miesięczną praktykę. Diakona polecamy serdecznej modlitwie, zwłaszcza Jego ostatnie przygotowania do przyjęcia święceń prezbiteratu w przyszłym roku.

 

udostępnij