XXXII Niedziela Zwykła

 1. Przed nami wizytacja kanoniczna w naszej parafii, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 13 listopada. Będzie ona przebiegała według następującego planu:
  • 10:00 – spotkanie Księdza Biskupa z Radą Parafialną w domu parafialnym
  • 11:30 – przywitanie kanoniczne Księdza Biskupa, sprawozdanie duszpasterskie i Eucharystia dla całej wspólnoty parafialnej. Na zakończenie Mszy św. o 11.30 ks. Biskup pobłogosławi tablicę upamiętniającą ś.p. Ks. Infułata Władysława Bochnaka
  • 15:00 – wizyta Księdza Biskupa u jednej z rodzin naszej parafii
  • 16:00 – spotkanie z młodzieżą parafii w domu parafialnym (sala nr 4)
  • 17:00 – spotkanie z grupami i wspólnotami parafialnym w Katedrze.
  • 18:00 – Nieszpory
  • 18:30 – Eucharystia i obrzęd zamknięcia Bramy Miłosierdzia, kończący Rok Miłosierdzia. Na tę uroczystość zaprosiliśmy duchowieństwo naszego Miasta, Penitencjarzy Katedralnych i mieszkańców Legnicy; tym serdeczniej zapraszamy także Państwa, czyli naszych Parafian.
 2. Przypominamy, że w najbliższa niedzielę wyjątkowo nie będzie Mszy św. o 13.00 oraz nie będzie comiesięcznej Mszy św. „trydenckiej”. Plan wizytacji znajduje się w gablocie. Bardzo serdecznie prosimy wszystkich Parafian, o udział we Mszy św. o godz. 11.30, oraz w spotkaniach z Księdzem Biskupem dla poszczególnych grup wiernych.
 3. W tym tygodniu w piątek, 11 listopada, obchodzimy Święto Narodowe. Msze św. w tym dniu sprawujemy jak w dzień powszedni. Główna Msza św., w intencji Ojczyzny, z udziałem Władz Miejskich, pocztów sztandarowych i grup patriotycznych będzie sprawowana w Katedrze o godz. 12.00. Przed Mszą św. o 11. 30 zostanie odmówiona Litania Narodu Polskiego.
 4. W związku ze świętem narodowym, przypadającym w piątek, Episkopat Polski udzielił ogólnej dyspensy od wstrzemięźliwości postnej.
 5. W nawiązaniu do niedawnego Listu Episkopatu Polski, dotyczącego ogólnopolskiego Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który będzie miał miejsce 19 listopada w Łagiewnikach, chcemy włączyć się w nowennę przygotowującą to wydarzenie. Nowenna będzie się odbywała od najbliższego czwartku po Mszy św. o 12.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, który pozostanie do adoracji do wieczornego nabożeństwa. Jedynie w najbliższą niedzielę nowennę odprawimy po Mszy św. o 7.30. W naszej Katedrze podobnego aktu dokonamy w niedzielę Chrystusa Króla, czyli 20 listopada.
 6. Dnia 11 listopada, obchodzimy wspomnienie św. Marcina z Tours. Jest to dzień imienin Ks. Marcina, naszego Wikariusza. Na Mszę św. w intencji Solenizanta zapraszamy w piątek o godz. 18.30.
 7. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o 13.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Trwa czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Na nabożeństwa wypominkowe zapraszamy do Katedry codziennie o 17.45 według podanego planu. Przypominamy mieszkańcom ul. Orzeszkowej, że nastąpiła mała korekta planu tych modlitw i za ich zmarłych modlimy się 14.XI.
 9. W tym tygodniu w środę (9.XI.) obchodzimy Święto Poświęcenia Bazyliki Lateranejskiej, czyli Katedry Biskupa Rzymu – Papieża.
 10. Informujemy, że od najbliższego piątku powinna ruszyć odnowiona strona internetowa Katedry i naszej parafii.
 11. Spotkanie formacyjne dla katedralnej Służby Liturgicznej odbędzie się w tym tygodniu
  • dla ministrantów – w środę o 16.15
  • dla lektorów w środę o 20.00
  • dla kandydatów w czwartek o 16.30
  • dla szafarzy nadzwyczajnych w czwartek o 19.15
 12. Rodziców dzieci klas III SP, które przygotowują się do I Komunii Św. zapraszamy na spotkanie we wtorek o 19.15 do Katedry. Proszę traktować to spotkanie jako obowiązkowe.
 13. Katechezy dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w tym tygodniu według następującego planu:
  • dla klas II gimnazjum – poniedziałek, godz. 17:00
  • dla klas III gimnazjum – poniedziałek, godz. 19:30
  • dla klas I ponadgimnazjalnych – wtorek, godz. 17:30.
 14. Parafialny Zespół Charytatywny informuje, że w czwartek, w pomieszczeniu przy domu parafialnym, od 16.00 do 17.00 będą wydawane dary żywnościowe dla osób zapisanych na naszą listę pomocową.
udostępnij

Warto również zobaczyć