XXXIII Niedziela Zwykła

  1. W naszej parafii przeżywamy dzisiaj wizytację kanoniczną, którą przeprowadza Ksiądz Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski.
  2. Główna Msza św. dla całej parafii, połączona ze sprawozdaniem duszpasterskim, sprawowana będzie pod przewodnictwem Ks. Biskupa o godz. 11.30. W ramach wizytacji Biskup spotka się także z Radą Duszpasterską, młodzieżą oraz członkami grup i wspólnot parafialnych oraz odbędzie indywidualne rozmowy z duszpasterzami. Dokładny plan wizytacji umieszczony jest w gablocie. Wszystkich Parafian, związanych z grupami, wspólnotami czy stowarzyszeniami katolickimi serdecznie prosimy o przybycie nie tylko na Mszę św. ale także na spotkanie Z Ks. Biskupem, zaplanowane na godz. 17.00.
  3. Po Mszy św. o 11.30 Ks. Biskup pobłogosławi tablicę upamiętniająca ś.p. Księdza Infułata Władysława Bochnaka oraz miejsce Jego spoczynku. Jest to okazja byśmy wspomnieli w modlitwach zmarłego przed dwu laty pierwszego Proboszcza Katedry.
  4. Przypominamy, że w związku z wizytacją nie będzie dzisiaj Mszy św. o 13.00 oraz comiesięcznej Mszy św. trydenckiej.
  5. Dobiega końca Rok Miłosierdzia. Z tej okazji również dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18.30, której będzie przewodniczył Biskup Legnicki, odbędzie się obrzęd zamknięcia Bramy Miłosierdzia, jak we wszystkich Katedrach świata. Mszę św. będą koncelebrować: Biskup Pomocniczy i Biskup Senior oraz duchowieństwo Legnicy i Penitencjarze Katedralni. Serdecznie zapraszamy.
  6. W najbliższą sobotę, 19 listopada, w krakowskich Łagiewnikach, Episkopat Polski dokona Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W ramach przygotowania do tego wydarzenia, w naszej Katedrze trwa specjalna nowenna. Dzisiaj modlitwę tę odmówimy po Mszy św. o 7.30 natomiast w najbliższe dni tygodnia Nowenna będzie się ona odbywała po Mszy św. o 12.00. W naszej Katedrze Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana dokonamy w niedzielę Chrystusa Króla, czyli 20 listopada, po Mszy św. o 13.00. Mszy św. będzie przewodniczył Biskup Senior Stefan Cichy.
  7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych, które odbywają się w Katedrze codziennie o 17.45, według ustalonego planu ulic.
  8. W sobotę, przypada 19 dzień miesiąca, zatem wieczorną Mszę św. poprzedzi nabożeństwo do św. Józefa na które zaprasza Bractwo św. Józefa.
  9. Przypominamy, że w najbliższą III niedzielę miesiąca, sprawujemy dodatkową Mszę św. o 16.00 dla dzieci, zwłaszcza przygotowujących się do I Komunii świętej oraz ich rodziców. Przypominamy, także, że kończy się czas zapisywania dzieci klas I na trzyletnie przygotowanie do I Komunii św.
  10. Zapraszamy do odwiedzenia naszej katedralnej odnowionej strony internetowej www.katedra.legnica.pl oraz naszych mediów społecznościowych:
udostępnij