Zakończenie Roku Miłosierdzia


Wieczorna Eucharystia w katedrze legnickiej, której przewodniczył Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski została połączona z obrzędem zamknięcia Bramy Miłosierdzia.

Mszę świętą koncelebrowali: Biskup Pomocniczy Legnicki Marek Mendyk, duchowieństwo Legnicy oraz katedralni penitencjarze. Eucharystia rozpoczęła się od procesji, które weszła do katedry po raz ostatni przez Bramę Miłosierdzia.

Zamknięcie Bramy Miłosierdzia oraz zakończenie Roku Miłosierdzia nie oznacza oczywiście, że Boże Miłosierdzie się skończyło. Ono jest i będzie do samego końca. Chodzi o to, byśmy jako ludzie zdawali sobie świadomość, że są pewne terminy, są pewne etapy, które stanowią sposobność, do tego, byśmy czyniąc krok, przechodząc próg Bramy, albo doświadczając krzywdy czy niesprawiedliwość, wykorzystali te wszystkie sytuacje, by się zwrócić do Tego, który odciąg nas od zewnętrznych okoliczności życia, tych, do których się przywiązujemy, zwracamy się do Tego, który przeszedł przez próg śmierci, a teraz żyje.

Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski fragment homilii

Jako dziękczynienie za Rok Miłosierdzia na końcu Eucharystii zostało odśpiewane „Magnificat” Maryi, natomiast ostatnie słowa Mszy Świętej wybrzmiały wraz z hasłem całego Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia: „Bądźcie miłosierni jak Ojciec wasz jest miłosierny. Idźcie w pokoju Chrystusa”.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć