Życie to nie teatr


„Życie to nie teatr” – takie hasło przyświecało kolejnemu spotkaniu Duszpasterstwa Akademickiego IKONA, które odbyło się w czwartkowy wieczór.

Temat spotkanie nie był przypadkowy, ponieważ gościem IKONY był aktor legnickiego Teatru im. H. Modrzejewskiej – Mateusz Krzyk.

Podczas już drugiego spotkania ze studentami poruszył kwestie niesamowitego działania Boga w jego codziennym życiu – zaczynając od czasów młodości, po podejmowane decyzje – czasami nie po jego myśli – które pozwalają teraz cieszyć się upragnioną rodziną, udoskonalanym talentem aktorskim i zarazem pracą, która daje utrzymanie.

Pan Mateusz dzielił się świadectwem trwania przy Bogu w różnych sytuacjach swojego życia, wprowadzał nas w świat życia aktorskiego, teatralnego i przenikania tej rzeczywistości w życie codzienne. Jego niezwykła otwartość pozwalała wszystkim zebranym wsłuchiwać się w tę historię życia z zapartym tchem, tym bardziej, że Pan Mateusz był jednym z prężnie działających studentów w Duszpasterstwie Akademickim IKONA.

Ks. Robert wraz panem Mateuszem zapowiedzieli, że przyszły rok akademicki będzie rozpoczęciem rocznych warsztatów teatralnych dla studentów w Legnicy.

 

 

 

udostępnij

Warto również zobaczyć